دانستنیهای سفر

 مسافران در قطارها و ایستگاه های راه آهن تحت پوشش بیمه می باشند .
2- قبل از سوار شدن به قطار ارائه کارت شناسایی معتبر جهت کنترل بلیط الزا میست .
3- درب سالنهای قطار ده دقیقه قبل از حرکت بسته خواهند شد .
4- در صورت تاخیر ورود قطار اکسپرس بیش از 3 ساعت از برنامه مقرر که ناشی از حوادث غیر مترقبه نباشد و پیاده شدن مسافراز قطار در یکی از ایستگاه های بین راه و یا مقصد ضمن پذیرایی رایگان و 50% بهای بلیط به مسافران مسترد خواهد شد .
5- در صورت تاخیر بیش از یک ساعت به هنگام حرکت قطار بلیط بدون کسر جریمه استراد می گردد.
6- مسافرانی که بدلیل تاخیر بیش از 3 ساعت قطار در ورود به مقصد از مسافرت با قطار در مسیر بعدی باز می مانند می توانند در همان روز یا روز بعد نسبت به استراد بلیط و یا ادامه سفر با قطار بعدی اقدام کنند چنانچه این تاخیر منجر به اقامت در محل شود ، هزینه اقامت و پذیرایی توسط شرکت پرداخت خواهد شد .
7- مسافران در صورت تاخیر قطار و جا ماندن از سایر وسایل مسافری می توانند در همان روز یا روز بعد با ارائه مدارک لازم نسبت به دریافت خسارت استراد بلیط و بلیط سایروسایل  مسافری طبق مقررات مربوطه اقدام نمایند.
8- در مورد تغییرات احتمالی در مقررات و برنامه حرکت قطار قبل از تهیه بلیط ،برنامه حرکت را باید از مسئولان فروش جویا شد .
9- در صورت جا ماندن مسافر از قطار در صورت مراجعه حداکثر تا یک ساعت پس از حرکت قطار و در صورت وجود جای خالی مسافر با قطارهای بعدی همان روز یا روز بعد به رایگان اعزام می شوند .
10- در صورت تاخیر بیش از 3 ساعت قطار اکسپرس در رسیدن به مقصد یک وعده پذیرایی رایگان و پرداخت 50% وجه بلیط منظور شده است .
11- در صورت از کار افتادن تهویه و یا تعویض اجباری سالن در طول مسیر 50% بلیط به مسافران پرداخت می شود .
12- تاخیر قطار که منجر به جا ماندن مسافر از قطار بعدی می شود ، تحت شرایطی وجه کامل بهای بلیط قطار پرداخت می شود و یا مسافر با قطارهای بعدی اعزام می گردد . در صورت ماندن شب در محل هزینه اقامت و غذا به عهده شرکت می باشد .
13- هزینه خرید صندلی های خالی به منظور در بست نمودن کوپه به استثنای برنامه نوروزی و تابستانی در سایر ایام نیم بها می باشد .
14- انصراف مسافر قبل از شروع سفر به علت تاخیر حرکت قطار بیش از یک ساعت تاخیر وجه کامل بلیط پرداخت می شود .
15- در صورت تقاضای بیش از 2 کوپه با ذکر اسامی هر یک از مسافران در قطارهای مقرر به هر تعداد با تعرفه عادی انجام می شود . در صورت استفاده از قطار فوق العاده اختصاصی صدور بلیط به نام گروه و با تعرفه گروهی خواهد بود .
16- مسافر می تواند وسایل مورد نیاز خود را در ابعاد 75 سانتیمتر که وزن آنها از 30 کیلوگرم تجاوز نکند می تواند همراه داشته باشد .
17- همراه داشتن اسلحه ، مهمات ، مواد منفجره ، اشیاء قاچاق ، مواد سمی ، اسیدی و بیماریزا و بدبو و مواد آتش زا و سوختنی ، وسایل رادیو اکتیو ، حیوانات اهلی و وحشی ممنوع است

/ 0 نظر / 13 بازدید